אודות

 

ערך-מוחלט הוא בלוג שעוסק בהשקעות ערך בבורסת תל אביב. באופן ספציפי הבלוג יעסוק באסטרטגיות ורעיונות השקעה, ניתוחים של חברות ומניות, מחשבות על השקעות ושוק ההון, זיהוי מצבים מיוחדים וכל נושא אחר שיראה לי מעניין. רב המניות בהן אני נוהג להשקיע הן של חברות קטנות שנסחרות במדד היתר ודרומה ולכן הגיוני להניח שזהו סוג החברות עליהן אני אכתוב. כמו כן כל הפוסטים יהיו פתוחים לתגובות, כדי לאפשר התפתחות של דיון סביבם. ולסיכום, הסיבות בגללן בחרתי להתחיל ולכתוב את הבלוג (כפי שאני מתאר בפוסט הבכורה) הן:

סיבה מס' 1

בגילי המופלג (כבר 37), הזכרון שלי הוא כבר לא מה שהיה פעם, אני לא יודע מה לגביכם אבל כבר קרה לי יותר מפעם אחת שהקדשתי זמן לניתוח חברה מסוימת ובדרך הגעתי לתובנות כלשהן אבל חצי שנה אחר כך כאשר שוב היא עלתה לי ברדאר כבר שכחתי את המסקנות אליהן הגעתי בפעם הקודמת. כאשר אתה עושה לך להרגל להתעניין בהרבה חברות ועל הדרך קורא מספר רב של דוחות – תיעוד של כל הסיפור באופן מסודר בהחלט יכול לעזור. הדבר נכון גם לגבי ספרים, שאתה קורא ספר, בדר"כ נצרבים בך הרעיונות המרכזיים שלו אבל לעיתים כשאתה מנסה להזכר בקצת יותר מזה – אתה חייב לחזור ולחפש שוב בין העמודים. לכן חשבתי שזה יכול להיות רעיון לא רע להעלות את הדברים על הכתב. בלוג כפלטפורמה לתיעוד נראה לי כמו הדבר הכי נכון לעשות, משום מה אני חש שזה יוצר רמת מחויבות כלשהי שתגרום לי להעלות את החומר בשלמותו כמו גם לתאר אותו בצורה נהירה מספיק שגם אם אחזור אליו לאחר מספר חודשים אוכל בקלות להמשיך מהיכן שהתחלתי.

סיבה מס' 2

כל אחד מחפש חיזוקים. גם אדם בעל בטחון עצמי אינסופי (ואני בהחלט לא כזה) תמיד ישמח לקבל את אישורם של האחרים לנכונות צעדיו. בכל יום שעבר מאז שלקחתי על עצמי את עולה של תורת הערך אני מבין כמה מעט אני יודע. אני משוכנע שהחלפת דעות עם מעריכים נוספים  תוכיח את עצמה כיעילה מאד – חכמינו אמרו ש" אֵין סַכִּין מִתְחַדֶּדֶת אֶלָּא בְּיָרֵךְ שֶׁל חֲבֶרְתָּהּ" ואני בטוח שביניכם הקוראים והקוראות מסתובבות להם סכינים חדות במיוחד. כמו כן לדעתי איכות הקוראים של הבלוגים (בעיקר בתחום שוק ההון) היא בהחלט גבוהה יותר מהממוצע – זה לא הפרופיל של הטוקבקיסט הממוצע "אחד שיודע" שבדרך כלל לא יודע כלום מה שלא מונע ממנו להביע את דעתו על הכל.

סיבה מס' 3

כפי שבטח כבר הבנתם בפסקה הקודמת, זה לא עוד בלוג שבו הכותב מרביץ את תורתו בקוראים – אני די בונה עליכם שתילמדו איתי והכי חשוב תלמדו אותי. ברב הבלוגים שעוסקים בהשקעות הבלוגר כותב ממקום של לימוד\הדרכה. אני לא רוצה שישתמע מכך שאני מעביר ביקורת על הבלוגים שמנהלים אחרים – יש הרבה בלוגים מושקעים ומוצלחים שמאד שהשכילו (ועדיין משכילים) אותי אבל אני רוצה לבא ממקום אחר – אני רוצה לבא ממקום של ללמוד יחד. לצורך כך אני אנסה להעלות רעיונות שאחשוב למעניינים כדי שנוכל לחשוב עליהם יחד.

מקווה שתיהנו.
||

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

test 123